Tekirdağ Devlet Hastanesi


Eski zamanlardan bu zamana kadar gelen Tekirdağ devlet hastanesi, Çanakkale savaşlarında yaralanan askerleri memeleket hastanesinde ve o zaman kolordu merkezi olan bugün Tuğlacılar Lisesi ve Atatürk İlköğretim Okulu Arsaları üzerine kurulan seyyar çadırlarda tedavi ediliyormuş. Tedavi olanlar memleketlerine gönderiliyormuş. Şehit olanlar ise aynı yol üzerindeki Namazgah kabristanına defnediliyormuş. 1950 yılına kadar 50 yataklı bir hastane olarak çalışan memleket hastanesi 1960-1967-1972-1985-2002 yıllarında yapılan ek binaların açılışı ile 250 yatak kapasiteli olarak hizmet vermekte iken 2006 yılında 82. Yıl Devlet Hastanesi ile birleşerek 400 yatak kapasitesine çıkarılmış. 1. ve 2. kısmım binalarıyla Tekirdağ Devlet Hastanesi hizmet vermekte. Hastane bina adresi Eski Cami Mah. Hastane Sok. No:1 Merkez. Hastane için telefon ve internet üzerinden randevu alınabilmekte.

Tekirdağ devlet hastanesi telefonla randevu için;

Sms yolu ile cep telefonun mesaj bölümüne randevu almak istediği hastane kodunu (1), kendisini tanımlama bilgisi olarak Tc kimlik numarasını (2) ve randevu almak istediği doktor ya da bölüm adını (3), aralarında boşluk bırakarak yazın 3443'e gönderin.

Tekirdağ devlet hastanesi internet ile randevu için;

Online randevu alabilmek için Tc kimlik numaranızı ve doğum yılınızı girerek randevu alabilir, bekleyen randevularınıza bakabilirsiniz.

Tekirdağ devlet hastanesi randevu almak için tıkla

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Tekirdağ Şehri Tanıtım Sitesi Şehri Web